Říjen 2010

Mekla a Ramasura

15. října 2010 v 15:52 | . |  Pan Kapka
mekla_crystal.gif (5237 bytes)           ramasura.gif (3729 bytes)

                                                                word_e.gif (1024 bytes)

Lidé na východě, jako je Indie, Čína a země Indochinese poloostrově, včetně Thais, věří, že
všechny fenomén záblesků hromu, a mrtvice svícení dojít z důvodu čarovnou mocí Mekla (bohyně blesků) 's kouzlem sklo koule (křišťálovou kouli) a Ramasura (bůh hromu) 's magickou sekerou jako příběh vypráví.


                         
mekla-head1  mekla  mekla-head2
                             
    

Mekla je bohyně, která se stará o územní vody. Ona je ten, kdo má skleněné koule, škádlení Ramasura hodit sekeru, která způsobuje záblesk blesku a hromy. Jak řekl v thajské lidová pověst, Mekla měla její vlastní křišťálovou kouli. Krásu i Mekla a její krystaly okouzlit Ramasura. Tak on honil ji kolem, ale nikdy zachycene Mekla. Když se nemohl chytit Mekla, hodil sekeru na Mekla ale nikdy ji zasáhla, protože Mekla používá její kouzlo krystal flash, takže to dělalo Ramasura dočasně slepý.V některých starých thajské literatury, jako je Cha Lerm Tri POB, pověst, že tam byl Dračí král udržet křišťálovou kouli do úst. Když on cestoval, on držel to na jeho hlavu. Dostal anděl ženu. Oni později měl dceru jménem Mekla která vyrostla krásná. Dračí král dal Mekla a jeho křišťálovou kouli, Shiva. Mekla zlobivě ukradl křišťálovou kouli. Rahu chtěl chytit Mekla s cílem podpořit Shiva. On pak požádal svého přítele, Ramasura, jít s ním. Ramasura byl ten, kdo hodil sekeru, která způsobila hromů.

Mekla je pomáhat
Pra Chanok
Neexistuje žádná přímá příběh Ramasura a Mekla v sanskrtské literatuře, s výjimkou Ramayana, který zmiňuje Ramasura (Porasurama). To říká, že Ramasura byl démon anděl vlastnit diamant sekeru. V období dešťů, bohů a bohyň hráli a tanec. Ramasura honil Goddess, dokud on stál Pra Orachun. Oni bojovali a podařilo se zabít Ramasura Pra Orachun. V literatuře Bali, říká, že Mekla měl povinnost starat se o teritoriální vody, pomáhá utopit ctnost osob, jako například Pra Pra Samut Chanok a Kosa. V indické verzi, tam je slovo "manee" obsažených v názvu Mekla. Tak to se stalo "Manee Mekla", který je stejný jako ten, uvedené v thajské lidových vyprávění.

Tam je další příběh o tom, že říká, že Ramasura, Mekla, a Pra Orachun shromáždili k oslavám. Pra Orachun byl, pak, kdo vytvoří Indhra deštivé bouři. Na tuto povinnost, on je nazýván Pun Chun Ya nebo Pun Chai Nawat. Thajci nazývají "Pra Prachun". Na shromáždění bohů deště, Mekla (mít krystal) a Ramasura (s ax) pak vytvořil hromů, blesků a údery blesku. Tento thajský příběh byl ovlivněn indickou kulturou.

Číňan Mekla se nazývá "Ngek Ning", což znamená, Jade Lady, a někdy volal Tien Bor, což znamená Bůh blesky. Ale nemají krystal, ale místo toho, držení vlajky nebo miror, které vytváří záblesky a odlesky.

ramasura  ramasura_e_word.gif (865 bytes)  ramasuraRamasura, která vytvářejí hřmí, je démon, který používá sekeru jako jeho zbraň. Příběh
Ramasura je vždy spojen s Mekla je. Někteří říkají, že pochází z Ramasura Porasurama v deset epizod Narayana. Šestý díl nám říká, že Porasurama byl Brahma, syn asketa Chomtasanee a Renuka. On měl sekeru jako zbraň. On skoro dokončil jeho pokání postupů na nejvyšší úrovni, tzv. Porabrahma. On je vznětlivý, aby byl nazýván "Na Yak", což znamená "Low". Když on stál před Pra Rama koho on se odváží bojovat a on později prohrál s Pra Rama. Pra Rama nezabil ho, protože on byl Brahma. Místo toho, Pra Rama mu možnosti, zda střílet šipky zničit Makka (cesta do země civilizace) nebo Bhola (země civilizace, která by mohla být následován cvičit pokání). Porasumara se rozhodl zničit tento jeden.

Ramasura dal jeho šipkou Pra Ram
V Ramayana, Ramasura je démon, anděl s diamant sekeru jako zbraň. V období dešťů, andělé tančili. Ramasura honil po Mekla dokud on stál Pra Orachun. Oni bojovali a Ramasura podařilo chytit Orachun nohy pak tah na Mount Pra Sumeru, že krutý úder zabil Pra Orachun. On se jednou setkal Pra Rama, který právě vrátil ze své svatby a čísla pro Ayodhaya, a oni bojovali. On se vzdal poté, co s vědomím, že Pra Ráma Ramayana. On pak zasvětil jeho šipku, která se Shiva dal jeho dědeček, na Pra Ram.

Thajská lidová říká Ramasura je démon s diamantovým sekeru jako zbraň. On je přítel Rahu je. Když Rahu pil Narayana je Ambrosia vody. Narayana se rozzlobil a hodil Chakra odříznout Rahu tělo na polovinu. Rahu nebyl mrtvý, protože vypil Ambrosia vody. Ramasura si myslel, že by mohl pomoci svého přítele tím, že žádá o magii přání od Indhra. V té době, Mekla prostě ukradl Indhra je křišťálová koule. Ramasura chtěl udělat Indhra laskavost. Tak on se snažil chytit Mekla pro Indhra. Ale to nebylo tak jednoduché, protože Mekla podařilo vyhnout se kolem a hodil křišťálovou kouli, aby trik Ramasura. Ramasura pak hodil diamant sekeru, ale to nemůže dělat žádné poškození, protože Mekla křišťálovou kouli chráněné Mekla. Oba z nich jsou podvádět a přeskakující kolem. Mekla na křišťálovou kouli způsobené blesky a údery blesku. Hřmí byly příčinou diamantem sekerou hozený Ramasura.


Číňan Ramasura s názvem "Lui Kon". Ten má ošklivou tvář, jako chlupaté opice, Garuda podobně, černé nebo zelené kůže, křídla netopýrů ', nohy s drápy jako Hawk. Bubny jsou čekala s řetězci, aby se křídla. Bubny zbit Lui Kon způsobit hromů. Někteří říkají, že Lui Kon měl dláto na jedné straně, další ruce držel sekeru a kladivo. Lui Kon byl ten, který trestá zlé osoby tím, že udeří hrom. On jednou udělal chybu tím, že udeří hrom, aby osoba, kterou on si myslel, že osoba měla vyhodit rýže (považována za velmi důležitou potraviny pro lidskou), muž, vlastně hodil loupe vodního melounu.

Lui Jow, nejvyšší vůdce, věděl o tuto chybu Lui Kon spáchán. Tak on nařídil Ngek Ning (Jade dáma), někdy nazývaný Tien Bor, který je čínský Mekla použít zrcadlo odráží světlo a vlny vlajky s cílem informovat Lui Kon nichž jeden byl špatný člověk a zaslouží trest. Lui Kon jednou udeřil hrom zabít dítě rolníka. Otec dítěte zavázali Lui Kon a přesvědčil ho, že dítě je nevinný. Po Lui Kon měl přehodnotit, on věřil, že dítě nebylo vlastně dělat žádné viny a on pak udeřil hrom do těla dítěte znovu, aby se dítě naživu.

V jindy, Lui Kon náhodně dostal uvízl na vidlice stromu. Měl se zeptat dříví muž mu pomohl ven. Palivového dříví Muž pak používá kámen, aby se na klín rozprostírána vidlice stromu, a konečně zpráva Lui Kon ze stromu. Lui Kon oplatil laskavost tím, že dřevo muž magickou knihu pro volání déšť a léčení nemocí. Muž použité dřevo, že kouzlo knihy na pomoc lidem a stát se bohatým. Jednoho dne, firwood muž byl opilý a usnul u svatyně. Guvernér ho zatkli. Zeptal se Lui Kon o pomoc. Lui Kon pak udeřil hromů. Takže guvernér nevyhnutelně musel uvolnit dřevo muž.

mekla-ramasura
                                                                                                                                                       
mekla